TE90A2402Q01.pdf
TE90A2402Q01.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TE90A2402Q01.
| Image | |||||
| Packaging | Box | Box | Box | Box | Box |
| Series | TE90 (90W) | TE90 (90W) | TE90 (90W) | TE90 (90W) | TE90 (90W) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| RegionUtilized | International | International | International | International | International |
| Voltage-Input | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage-Output | 24V | 24V | 24V | 24V | 24V |
| Current-Output(Max) | 3.75A | 3.75A | 3.75A | 3.75A | 3.75A |
| Power(Watts) | 90 W | 90 W | 90 W | 90 W | 90 W |
| NoLoadPowerConsumption | 150mW (Max) | 150mW (Max) | 150mW (Max) | 150mW (Max) | 150mW (Max) |
| OperatingTemperature | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C |
| OutputConnector | Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm | Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm | Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm | Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm | Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| CordLength | 45.3 (1.15m) | 45.3 (1.15m) | 45.3 (1.15m) | 45.3 (1.15m) | 45.3 (1.15m) |
| InputConnector | IEC 320-C18 | IEC 320-C18 | IEC 320-C18 | IEC 320-C18 | IEC 320-C18 |
| Features | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 6.02 L x 2.68 W x 1.36 H (153.0mm x 68.0mm x 34.5mm) | 6.02 L x 2.68 W x 1.36 H (153.0mm x 68.0mm x 34.5mm) | 6.02 L x 2.68 W x 1.36 H (153.0mm x 68.0mm x 34.5mm) | 6.02 L x 2.68 W x 1.36 H (153.0mm x 68.0mm x 34.5mm) | 6.02 L x 2.68 W x 1.36 H (153.0mm x 68.0mm x 34.5mm) |