Vishay Sprague TM8N755K025UBA
TM8N755K025UBA
Part No.:
TM8N755K025UBA
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
1411 (3528 Metric)
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdTM8N755K025UBA.pdf
Description:
CAP TANT 7.5UF 10% 25V 1411
  • Related Categories
Package/Case:
1411 (3528 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
MICROTAN®, TM8
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
7.5 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
25 V
Type:
Molded
ESR(EquivalentSeriesResistance):
8Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.138 L x 0.110 W (3.50mm x 2.80mm)
Height-Seated(Max):
0.039 (1.00mm)