Pepperl+Fuchs, Inc. UC2000-30GM-IUR2-V15
UC2000-30GM-IUR2-V15
Part No.:
UC2000-30GM-IUR2-V15
Manufacturer:
Pepperl+Fuchs, Inc.
Category:
Proximity Sensors - Industrial
Package:
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdUC2000-30GM-IUR2-V15.pdf
Description:
ULTRASONIC SEN 80-2000MM ANALOG
Packaging:
Box
Series:
ProductStatus:
Active
SensorType:
Ultrasonic
SensingDistance:
3.150 ~ 78.740 (80mm ~ 2000mm)
OutputType:
Analog Current and Voltage
ResponseFrequency:
Shielding:
Unshielded
Material-Body:
Stainless Steel
Voltage-Supply:
10V ~ 30V
TerminationStyle:
Connector
OperatingTemperature:
-25°C ~ 70°C