VA1206K201R020.pdf
VA1206K201R020.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | KEMET | KEMET | KEMET | KEMET | KEMET |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| MaximumACVolts | 20 V | 20 V | 20 V | 20 V | 20 V |
| MaximumDCVolts | 26 V | 26 V | 26 V | 26 V | 26 V |
| VaristorVoltage(Min) | 29.7 V | 29.7 V | 29.7 V | 29.7 V | 29.7 V |
| VaristorVoltage(Typ) | 33 V | 33 V | 33 V | 33 V | 33 V |
| VaristorVoltage(Max) | 36.3 V | 36.3 V | 36.3 V | 36.3 V | 36.3 V |
| Current-Surge | 200 A | 200 A | 200 A | 200 A | 200 A |