VA1206K201R040.pdf
VA1206K201R040.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | KEMET | KEMET | KEMET | KEMET | KEMET |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| MaximumACVolts | 40 V | 40 V | 40 V | 40 V | 40 V |
| MaximumDCVolts | 56 V | 56 V | 56 V | 56 V | 56 V |
| VaristorVoltage(Min) | 61.2 V | 61.2 V | 61.2 V | 61.2 V | 61.2 V |
| VaristorVoltage(Typ) | 68 V | 68 V | 68 V | 68 V | 68 V |
| VaristorVoltage(Max) | 74.8 V | 74.8 V | 74.8 V | 74.8 V | 74.8 V |
| Current-Surge | 200 A | 200 A | 200 A | 200 A | 200 A |