XP Power VEH20US48
VEH20US48
Part No.:
VEH20US48
Manufacturer:
XP Power
Category:
AC DC Desktop, Wall Adapters
Package:
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdVEH20US48.pdf
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 20W
Packaging:
Box
Series:
VEH20 (20W)
ProductStatus:
Obsolete
RegionUtilized:
International
Form:
Desktop (Class I)
InputType:
Cord (Sold Separately)
Voltage-Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage-Output:
48V
Current-Output(Max):
420mA
Power(Watts):
20 W
NoLoadPowerConsumption:
300mW (Max)
Polarization:
Positive Center
Applications:
ITE (Commercial)
Efficiency:
Level V
OperatingTemperature:
0°C ~ 60°C
OutputConnector:
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
CordLength:
48 (1.22m)
InputConnector:
IEC 320-C14
Features:
Size/Dimension:
3.90 L x 1.65 W x 1.22 H (99.0mm x 42.0mm x 31.0mm)