VS-VSKT230-14PBF.pdf
VS-VSKT230-14PBF.pdf
| Image |  |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| NumberofSCRsDiodes | 2 SCRs | 2 SCRs | 2 SCRs | 2 SCRs | 2 SCRs |
| Voltage-OffState | 1.4 kV | 1.4 kV | 1.4 kV | 1.4 kV | 1.4 kV |
| Current-OnState(It(AV))(Max) | 230 A | 230 A | 230 A | 230 A | 230 A |
| Current-OnState(It(RMS))(Max) | 510 A | 510 A | 510 A | 510 A | 510 A |
| Voltage-GateTrigger(Vgt)(Max) | 3 V | 3 V | 3 V | 3 V | 3 V |
| Current-GateTrigger(Igt)(Max) | 200 mA | 200 mA | 200 mA | 200 mA | 200 mA |
| Current-NonRepSurge5060Hz(Itsm) | 7500A, 7850A | 7500A, 7850A | 7500A, 7850A | 7500A, 7850A | 7500A, 7850A |
| Current-Hold(Ih)(Max) | 500 mA | 500 mA | 500 mA | 500 mA | 500 mA |