API Delevan Inc. 3094-103KS
3094-103KS
Part No.:
3094-103KS
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Honch E-technology Co.,Ltd3094-103KS.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 120MA 3.5 OHM SMD
  • Related Categories
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
3094
ProductStatus:
Active
Type:
Material-Core:
Iron
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±10%
CurrentRating(Amps):
120 mA
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
3.5Ohm Max
Q@Freq:
65 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
29MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz