API Delevan Inc. 3094-180KS
3094-180KS
Part No.:
3094-180KS
Datasheet:
Honch E-technology Co.,Ltd3094-180KS.pdf
Description:
FIXED IND 18NH 1A 40 MOHM SMD
Inductance:
18 nH
Tolerance:
±10%
CurrentRating(Amps):
1 A
DCResistance(DCR):
40mOhm Max
Q@Freq:
60 @ 150MHz
Frequency-SelfResonant:
1.5GHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
150 MHz
Features:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
Datasheet:
1. How to order 3094-180KS on Honch E-technology Co.,Ltd?
3. Are the 3094-180KS price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 3094-180KS?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 3094-180KS.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 3094-180KS pin diagram, 3094-180KS datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 3094-100KS 3094-120KS 3094-150KS 3094-180KS 3094-220KS
Part Number 3094-100KS 3094-120KS 3094-150KS 3094-180KS 3094-220KS
Manufacturer API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc. API Delevan Inc.
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series 3094 3094 3094 3094 3094
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type - - - - -
Material-Core Iron Iron Iron Iron Iron
Inductance 18 nH 18 nH 18 nH 18 nH 18 nH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
CurrentRating(Amps) 1 A 1 A 1 A 1 A 1 A
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 40mOhm Max 40mOhm Max 40mOhm Max 40mOhm Max 40mOhm Max
Q@Freq 60 @ 150MHz 60 @ 150MHz 60 @ 150MHz 60 @ 150MHz 60 @ 150MHz
Frequency-SelfResonant 1.5GHz 1.5GHz 1.5GHz 1.5GHz 1.5GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 150 MHz 150 MHz 150 MHz 150 MHz 150 MHz