API Delevan Inc. 3094-182KS
3094-182KS
Part No.:
3094-182KS
Datasheet:
Honch E-technology Co.,Ltd3094-182KS.pdf
Description:
FIXED IND 1.8UH 260MA 720MOHM SM
Inductance:
1.8 µH
Tolerance:
±10%
CurrentRating(Amps):
260 mA
DCResistance(DCR):
720mOhm Max
Q@Freq:
65 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
100MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz