API Delevan Inc. 3094-183KS
3094-183KS
Part No.:
3094-183KS
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Honch E-technology Co.,Ltd3094-183KS.pdf
Description:
FIXED IND 18UH 114MA 3.8 OHM SMD
  • Related Categories
Package/Case:
Nonstandard
Series:
3094
Material-Core:
Iron
Inductance:
18 µH
Tolerance:
±10%
CurrentRating(Amps):
114 mA
DCResistance(DCR):
3.8Ohm Max
Q@Freq:
60 @ 2.5MHz
Frequency-SelfResonant:
17MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
2.5 MHz