API Delevan Inc. 3094-392KS
3094-392KS
Part No.:
3094-392KS
Datasheet:
Honch E-technology Co.,Ltd3094-392KS.pdf
Description:
FIXED IND 3.9UH 180MA 1.4OHM SMD
Inductance:
3.9 µH
Tolerance:
±10%
CurrentRating(Amps):
180 mA
DCResistance(DCR):
1.4Ohm Max
Q@Freq:
60 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
45MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz