ACMP-5045-501-T.pdf
ACMP-5045-501-T.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC |
| Series | ACMP-5045 | ACMP-5045 | ACMP-5045 | ACMP-5045 | ACMP-5045 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| FilterType | Power Line | Power Line | Power Line | Power Line | Power Line |
| NumberofLines | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Impedance@Frequency | 500 Ohms @ 100 MHz | 500 Ohms @ 100 MHz | 500 Ohms @ 100 MHz | 500 Ohms @ 100 MHz | 500 Ohms @ 100 MHz |
| Inductance@Frequency | - | - | - | - | - |
| CurrentRating(Max) | 1.8A | 1.8A | 1.8A | 1.8A | 1.8A |
| DCResistance(DCR)(Max) | 50mOhm | 50mOhm | 50mOhm | 50mOhm | 50mOhm |
| VoltageRating-DC | 50V | 50V | 50V | 50V | 50V |
| VoltageRating-AC | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| ApprovalAgency | - | - | - | - | - |
| Features | - | - | - | - | - |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size/Dimension | 0.197 L x 0.189 W (5.00mm x 4.80mm) | 0.197 L x 0.189 W (5.00mm x 4.80mm) | 0.197 L x 0.189 W (5.00mm x 4.80mm) | 0.197 L x 0.189 W (5.00mm x 4.80mm) | 0.197 L x 0.189 W (5.00mm x 4.80mm) |
| Height(Max) | 0.177 (4.50mm) | 0.177 (4.50mm) | 0.177 (4.50mm) | 0.177 (4.50mm) | 0.177 (4.50mm) |