ACMS-Q4528-110-T.pdf
ACMS-Q4528-110-T.pdf
| Image |  |
| Part Number | ACMS-Q4528-101-T | ACMS-Q4528-110-T | ACMS-Q4528-510-T | ACMS-Q4528-220-T |
| Manufacturer | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) |
| Series | ACMS-Q4528 | ACMS-Q4528 | ACMS-Q4528 | ACMS-Q4528 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active |
| FilterType | Signal Line | Signal Line | Signal Line | Signal Line |
| NumberofLines | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Impedance@Frequency | 600 Ohms @ 10 MHz | 600 Ohms @ 10 MHz | 600 Ohms @ 10 MHz | 600 Ohms @ 10 MHz |
| Inductance@Frequency | 11 µH @ 100 kHz | 11 µH @ 100 kHz | 11 µH @ 100 kHz | 11 µH @ 100 kHz |
| CurrentRating(Max) | 360mA | 360mA | 360mA | 360mA |
| DCResistance(DCR)(Max) | 600mOhm | 600mOhm | 600mOhm | 600mOhm |
| VoltageRating-DC | 50V | 50V | 50V | 50V |
| VoltageRating-AC | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -55°C ~ 150°C | -55°C ~ 150°C | -55°C ~ 150°C | -55°C ~ 150°C |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| ApprovalAgency | - | - | - | - |
| Features | - | - | - | - |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size/Dimension | 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm) | 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm) | 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm) | 0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm) |
| Height(Max) | 0.118 (3.00mm) | 0.118 (3.00mm) | 0.118 (3.00mm) | 0.118 (3.00mm) |