ASPI-0309-2R2M-T4.pdf
ASPI-0309-2R2M-T4.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC |
| Package/Case | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard |
| Series | ASPI-0309 | ASPI-0309 | ASPI-0309 | ASPI-0309 | ASPI-0309 |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Inductance | 2.2 µH | 2.2 µH | 2.2 µH | 2.2 µH | 2.2 µH |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| CurrentRating(Amps) | 1 A | 1 A | 1 A | 1 A | 1 A |
| Current-Saturation(Isat) | 980mA | 980mA | 980mA | 980mA | 980mA |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 170mOhm | 170mOhm | 170mOhm | 170mOhm | 170mOhm |
| Q@Freq | - | - | - | - | - |
| Frequency-SelfResonant | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |