ASPI-0310FSSA-4R7M-T4.pdf
ASPI-0310FSSA-4R7M-T4.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC |
| Package/Case | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard |
| Series | ASPI-0310FSSA | ASPI-0310FSSA | ASPI-0310FSSA | ASPI-0310FSSA | ASPI-0310FSSA |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Inductance | 4.7 µH | 4.7 µH | 4.7 µH | 4.7 µH | 4.7 µH |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| CurrentRating(Amps) | 900 mA | 900 mA | 900 mA | 900 mA | 900 mA |
| Current-Saturation(Isat) | 770mA | 770mA | 770mA | 770mA | 770mA |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DCResistance(DCR) | 170mOhm | 170mOhm | 170mOhm | 170mOhm | 170mOhm |
| Q@Freq | - | - | - | - | - |
| Frequency-SelfResonant | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |