ASPI-7318-6R8M-T.pdf
ASPI-7318-6R8M-T.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC |
| Package/Case | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard |
| Series | ASPI-7318 | ASPI-7318 | ASPI-7318 | ASPI-7318 | ASPI-7318 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Material-Core | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| Inductance | 6.8 µH | 6.8 µH | 6.8 µH | 6.8 µH | 6.8 µH |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| CurrentRating(Amps) | 4.5 A | 4.5 A | 4.5 A | 4.5 A | 4.5 A |
| Current-Saturation(Isat) | 7A | 7A | 7A | 7A | 7A |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DCResistance(DCR) | 60mOhm Max | 60mOhm Max | 60mOhm Max | 60mOhm Max | 60mOhm Max |
| Q@Freq | - | - | - | - | - |
| Frequency-SelfResonant | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 200 kHz | 200 kHz | 200 kHz | 200 kHz | 200 kHz |