EPCOS - TDK Electronics B32377A6306J000
B32377A6306J000
Part No.:
B32377A6306J000
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Category:
Film Capacitors
Package:
Radial, Can
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdB32377A6306J000.pdf
Description:
CAP FILM 3X30UF 5% 1.5KVDC RAD
  • Related Categories
Package/Case:
Radial, Can
Packaging:
Bulk
Series:
MKD AC - Three Phase Delta Connection
ProductStatus:
Active
Capacitance:
30 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
600V
VoltageRating-DC:
1500V (1.5kV)
DielectricMaterial:
Polypropylene (PP), Metallized
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-40°C ~ 70°C
MountingType:
Chassis, Stud Mount
Size/Dimension:
3.780 Dia (96.00mm)
Height-Seated(Max):
6.516 (165.50mm)
Termination:
Terminal Block
LeadSpacing:
0.591 (15.00mm)
Applications:
3 Phase
Ratings:
Category:
Film Capacitors
Datasheet:
1. How to order B32377A6306J000 on Honch E-technology Co.,Ltd?
3. Are the B32377A6306J000 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of B32377A6306J000?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image B32377A4506J080 B32377A6306J000
Part Number B32377A4506J080 B32377A6306J000
Manufacturer EPCOS - TDK Electronics EPCOS - TDK Electronics
Package/Case Radial, Can Radial, Can
Packaging Bulk Bulk
Series MKD AC - Three Phase Delta Connection MKD AC - Three Phase Delta Connection
ProductStatus Active Active
Capacitance 30 µF 30 µF
Tolerance ±5% ±5%
VoltageRating-AC 600V 600V
VoltageRating-DC 1500V (1.5kV) 1500V (1.5kV)
DielectricMaterial Polypropylene (PP), Metallized Polypropylene (PP), Metallized
OperatingTemperature -40°C ~ 70°C -40°C ~ 70°C
MountingType Chassis, Stud Mount Chassis, Stud Mount
Size/Dimension 3.780 Dia (96.00mm) 3.780 Dia (96.00mm)
Height-Seated(Max) 6.516 (165.50mm) 6.516 (165.50mm)
Termination Terminal Block Terminal Block
LeadSpacing 0.591 (15.00mm) 0.591 (15.00mm)