CIM31U601NE.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CIM31U601NE.
| Image |  |
| Part Number | CIM31U601NE | CIM31J151NE | CIM31J601NE | CIM31J102NE | CIM31J152NE |
| Series | CIM31 | CIM31 | CIM31 | CIM31 | CIM31 |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| FilterType | - | - | - | - | - |
| NumberofLines | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Impedance@Frequency | 600 Ohms @ 100 MHz | 600 Ohms @ 100 MHz | 600 Ohms @ 100 MHz | 600 Ohms @ 100 MHz | 600 Ohms @ 100 MHz |
| CurrentRating(Max) | 400mA | 400mA | 400mA | 400mA | 400mA |
| DCResistance(DCR)(Max) | 300mOhm | 300mOhm | 300mOhm | 300mOhm | 300mOhm |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Height(Max) | 0.051 (1.30mm) | 0.051 (1.30mm) | 0.051 (1.30mm) | 0.051 (1.30mm) | 0.051 (1.30mm) |
| Size/Dimension | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) |