Bourns Inc. CMP2512AFX-47R0ELF
CMP2512AFX-47R0ELF
Part No.:
CMP2512AFX-47R0ELF
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdCMP2512AFX-47R0ELF.pdf
Description:
RESHIGHPOWERA 2512 47R 1% 1.5W T
  • Related Categories
Package/Case:
2512 (6432 Metric)
Series:
CMP-A
Resistance:
47 Ohms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
1.5W
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
AEC-Q200
Size/Dimension:
0.252 L x 0.122 W (6.40mm x 3.10mm)
Height-Seated(Max):
0.030 (0.75mm)
Datasheet:
1. How to order CMP2512AFX-47R0ELF on Honch E-technology Co.,Ltd?
3. Are the CMP2512AFX-47R0ELF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMP2512AFX-47R0ELF?
Image CMP2512AFX-10R0ELF CMP2512AFX-47R0ELF CMP0603AFX-1002ELF CMP0603AFX-3300ELF CMP0805AFX-1000ELF
Manufacturer Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc.
Series CMP-A CMP-A CMP-A CMP-A CMP-A
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 47 Ohms 47 Ohms 47 Ohms 47 Ohms 47 Ohms
Tolerance ±1% ±1% ±1% ±1% ±1%
Power(Watts) 1.5W 1.5W 1.5W 1.5W 1.5W
Composition Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film
TemperatureCoefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
Size/Dimension 0.252 L x 0.122 W (6.40mm x 3.10mm) 0.252 L x 0.122 W (6.40mm x 3.10mm) 0.252 L x 0.122 W (6.40mm x 3.10mm) 0.252 L x 0.122 W (6.40mm x 3.10mm) 0.252 L x 0.122 W (6.40mm x 3.10mm)
Height-Seated(Max) 0.030 (0.75mm) 0.030 (0.75mm) 0.030 (0.75mm) 0.030 (0.75mm) 0.030 (0.75mm)