ECS Inc. ECS-260-10-30BQZ-TR
ECS-260-10-30BQZ-TR
Part No.:
ECS-260-10-30BQZ-TR
Manufacturer:
ECS Inc.
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdECS-260-10-30BQZ-TR.pdf
Description:
CRYSTAL 26.0000MHZ 10PF SMD
  • Related Categories
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
ECX-53BQZ
ProductStatus:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
26 MHz
FrequencyStability:
±50ppm
FrequencyTolerance:
±15ppm
LoadCapacitance:
10pF
ESR(EquivalentSeriesResistance):
90 Ohms
OperatingMode:
Fundamental
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
Ratings:
AEC-Q200
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)
Category:
Crystals
Datasheet:
1. How to order ECS-260-10-30BQZ-TR on Honch E-technology Co.,Ltd?
3. Are the ECS-260-10-30BQZ-TR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ECS-260-10-30BQZ-TR?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image ECS-180.8-10-30BQZ-TR ECS-135.6-10-30BQZ-TR ECS-196.875-10-30BQZ-TR ECS-260-10-30BQZ-TR
Part Number ECS-180.8-10-30BQZ-TR ECS-135.6-10-30BQZ-TR ECS-196.875-10-30BQZ-TR ECS-260-10-30BQZ-TR
Manufacturer ECS Inc. ECS Inc. ECS Inc. ECS Inc.
Package/Case 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead
ProductStatus Active Active Active Active
Type MHz Crystal MHz Crystal MHz Crystal MHz Crystal
Frequency 26 MHz 26 MHz 26 MHz 26 MHz
FrequencyStability ±50ppm ±50ppm ±50ppm ±50ppm
FrequencyTolerance ±15ppm ±15ppm ±15ppm ±15ppm
LoadCapacitance 10pF 10pF 10pF 10pF
ESR(EquivalentSeriesResistance) 90 Ohms 90 Ohms 90 Ohms 90 Ohms
OperatingMode Fundamental Fundamental Fundamental Fundamental
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm) 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm) 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm) 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)