Panasonic Electronic Components ERJ-PB6D4321V
ERJ-PB6D4321V
Part No.:
ERJ-PB6D4321V
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdERJ-PB6D4321V.pdf
Description:
RES SMD 4.32K OHM 0.5% 1/4W 0805
Resistance:
4.32 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
TemperatureCoefficient:
±50ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
0.028 (0.70mm)