FP1007R6-R27-R.pdf
FP1007R6-R27-R.pdf
| Image | |||||
| Part Number | FP1007R6-R47-R | FP1007R6-R33-R | FP1007R6-R27-R | FP1007R6-R22-R | FP1007R6-R39-R |
| Package/Case | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Material-Core | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| Inductance | 270 nH | 270 nH | 270 nH | 270 nH | 270 nH |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| CurrentRating(Amps) | 61 A | 61 A | 61 A | 61 A | 61 A |
| Current-Saturation(Isat) | 41A | 41A | 41A | 41A | 41A |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 0.29mOhm | 0.29mOhm | 0.29mOhm | 0.29mOhm | 0.29mOhm |
| Q@Freq | - | - | - | - | - |
| Frequency-SelfResonant | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |