Bivar Inc. H200CRGD
H200CRGD
Part No.:
H200CRGD
Manufacturer:
Bivar Inc.
Category:
LEDs - Circuit Board Indicators, Arrays, Light Bars, Bar Graphs
Package:
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdH200CRGD.pdf
Description:
LED ASSY RA 3MM 2LVL RD/GN DIFF
Packaging:
Tray
Series:
H200C
ProductStatus:
Active
Color:
Green (x 1), Red (x 1)
Wavelength-Peak:
565nm, 655nm
Configuration:
2 High
Current:
20mA Green, 20mA Red
MillicandelaRating:
30mcd Green, 6mcd Red
ViewingAngle:
45°
LensType:
Diffused
LensStyle:
Round with Domed Top
LensSize:
3mm, T-1
VoltageRating:
2.2V Green, 1.7V Red
Category:
Datasheet:
1. How to order H200CRGD on Honch E-technology Co.,Ltd?
3. Are the H200CRGD price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of H200CRGD?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of H200CRGD.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as H200CRGD pin diagram, H200CRGD datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image H200CRDL H200CGRD H200CRGD H200CGD H200CGDL
Part Number H200CRDL H200CGRD H200CRGD H200CGD H200CGDL
Manufacturer Bivar Inc. Bivar Inc. Bivar Inc. Bivar Inc. Bivar Inc.
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
Series H200C H200C H200C H200C H200C
ProductStatus Active Active Active Active Active
Wavelength-Peak 565nm, 655nm 565nm, 655nm 565nm, 655nm 565nm, 655nm 565nm, 655nm
Configuration 2 High 2 High 2 High 2 High 2 High
Current 20mA Green, 20mA Red 20mA Green, 20mA Red 20mA Green, 20mA Red 20mA Green, 20mA Red 20mA Green, 20mA Red
ViewingAngle 45° 45° 45° 45° 45°
LensType Diffused Diffused Diffused Diffused Diffused
LensSize 3mm, T-1 3mm, T-1 3mm, T-1 3mm, T-1 3mm, T-1
VoltageRating 2.2V Green, 1.7V Red 2.2V Green, 1.7V Red 2.2V Green, 1.7V Red 2.2V Green, 1.7V Red 2.2V Green, 1.7V Red