Carlo Gavazzi Inc. ICS05S23F15A2PO
ICS05S23F15A2PO
Part No.:
ICS05S23F15A2PO
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
Category:
Proximity Sensors - Industrial
Package:
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdICS05S23F15A2PO.pdf
Description:
IND PROX M5 SHORT 1.5MM PNP NO
Packaging:
Box
Series:
ICS
ProductStatus:
Active
SensorType:
Inductive
SensingDistance:
0.051 (1.3mm)
OutputType:
PNP-NO, 3-Wire
ResponseFrequency:
4.5kHz
Shielding:
Unshielded
Material-Body:
Stainless Steel
Voltage-Supply:
10V ~ 30V
TerminationStyle:
Cable
OperatingTemperature:
-25°C ~ 70°C (TA)