ICS18L50N14NCB2E1.pdf
ICS18L50N14NCB2E1.pdf
| Image |  |
| Packaging | Box | Box | Box | Box | Box |
| Series | ICS | ICS | ICS | ICS | ICS |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| SensorType | Inductive | Inductive | Inductive | Inductive | Inductive |
| SensingDistance | 0.551 (14mm) | 0.551 (14mm) | 0.551 (14mm) | 0.551 (14mm) | 0.551 (14mm) |
| OutputType | NPN-NC, 4-Wire | NPN-NC, 4-Wire | NPN-NC, 4-Wire | NPN-NC, 4-Wire | NPN-NC, 4-Wire |
| ResponseFrequency | - | - | - | - | - |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| Voltage-Supply | 8V ~ 60V | 8V ~ 60V | 8V ~ 60V | 8V ~ 60V | 8V ~ 60V |