JCP4012S3V3.pdf
JCP4012S3V3.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of JCP4012S3V3.
| Image |  |
| Part Number | JCP4012S05 | JCP4012S12 | JCP4012S15 | JCP4012S3V3 | JCP4024S05 |
| Series | JCP (40W) | JCP (40W) | JCP (40W) | JCP (40W) | JCP (40W) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 9V | 9V | 9V | 9V | 9V |
| Voltage-Input(Max) | 18V | 18V | 18V | 18V | 18V |
| Voltage-Output1 | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V |
| Voltage-Output2 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output3 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output4 | - | - | - | - | - |
| Current-Output(Max) | 10A | 10A | 10A | 10A | 10A |
| Power(Watts) | 33 W | 33 W | 33 W | 33 W | 33 W |
| Voltage-Isolation | 1.5 kV | 1.5 kV | 1.5 kV | 1.5 kV | 1.5 kV |
| Efficiency | 89% | 89% | 89% | 89% | 89% |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 2.00 L x 2.00 W x 0.40 H (50.8mm x 50.8mm x 10.2mm) | 2.00 L x 2.00 W x 0.40 H (50.8mm x 50.8mm x 10.2mm) | 2.00 L x 2.00 W x 0.40 H (50.8mm x 50.8mm x 10.2mm) | 2.00 L x 2.00 W x 0.40 H (50.8mm x 50.8mm x 10.2mm) | 2.00 L x 2.00 W x 0.40 H (50.8mm x 50.8mm x 10.2mm) |