On Shore Technology Inc. OSTYE030150
OSTYE030150
Part No.:
OSTYE030150
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdOSTYE030150.pdf
Description:
TERM BLK 3POS SIDE ENTRY 5MM PCB
Series:
OSTYE
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Current:
10 A
Voltage:
300 V
Features:
Interlocking (Front, Rear, Side), Mid Wire Entry Level
Wire Gauge:
12-24 AWG
Part Status:
Active
Mounting Type:
Through Hole
Number of Levels:
1
Wire Termination:
Screw - Rising Cage Clamp
Mating Orientation:
Horizontal with Board
Positions Per Level:
3
Datasheet:
1. How to order OSTYE030150 on Honch E-technology Co.,Ltd?
3. Are the OSTYE030150 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of OSTYE030150?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of OSTYE030150.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image OSTYE030150 OSTYE032150 OSTYE022150 OSTYE020150 OSTYE042150
Part Number OSTYE030150 OSTYE032150 OSTYE022150 OSTYE020150 OSTYE042150
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series OSTYE OSTYE OSTYE OSTYE OSTYE
RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS
Color Green Green Green Green Green
Pitch 0.197" (5.00mm) 0.197" (5.00mm) 0.197" (5.00mm) 0.197" (5.00mm) 0.197" (5.00mm)
Current 10 A 10 A 10 A 10 A 10 A
Voltage 300 V 300 V 300 V 300 V 300 V