On Shore Technology Inc. OSTYQ062150
OSTYQ062150
Part No.:
OSTYQ062150
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdOSTYQ062150.pdf
Description:
TERM BLK 3POS SIDE ENT 3.5MM PCB
Series:
OSTYQ
Pitch:
0.138" (3.50mm)
Current:
10 A
Voltage:
150 V
Features:
Interlocking (Rear, Side)
Wire Gauge:
16-24 AWG
Part Status:
Active
Mounting Type:
Through Hole
Number of Levels:
2
Wire Termination:
Screw - Rising Cage Clamp
Mating Orientation:
Horizontal with Board
Positions Per Level:
3
Datasheet:
1. How to order OSTYQ062150 on Honch E-technology Co.,Ltd?
3. Are the OSTYQ062150 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of OSTYQ062150?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of OSTYQ062150.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image OSTYQ046150 OSTYQ042150 OSTYQ066150 OSTYQ062150 OSTYQ086150
Part Number OSTYQ046150 OSTYQ042150 OSTYQ066150 OSTYQ062150 OSTYQ086150
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series OSTYQ OSTYQ OSTYQ OSTYQ OSTYQ
RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS
Color Green Green Green Green Green
Pitch 0.138" (3.50mm) 0.138" (3.50mm) 0.138" (3.50mm) 0.138" (3.50mm) 0.138" (3.50mm)
Current 10 A 10 A 10 A 10 A 10 A
Voltage 150 V 150 V 150 V 150 V 150 V