PSP01-082A-103B1.pdf
PSP01-082A-103B1.pdf
| Image |  |
| Part Number | PSP01-082A-103B2 | PSP60-082A-103B1 | PSP60-082A-103B2 | PSP01-082A-103B1 |
| Manufacturer | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. |
| Packaging | Tray | Tray | Tray | Tray |
| Series | Pro Audio PSP | Pro Audio PSP | Pro Audio PSP | Pro Audio PSP |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 10 kOhms | 10 kOhms | 10 kOhms | 10 kOhms |
| Power(Watts) | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| AdjustmentType | Top | Top | Top | Top |
| FaderType | Motor | Motor | Motor | Motor |
| TravelRange | 100mm | 100mm | 100mm | 100mm |
| Size/Dimension | Rectangular - 6.181 L x 0.551 W x 1.547 H (157.00mm x 14.00mm x 39.30mm) | Rectangular - 6.181 L x 0.551 W x 1.547 H (157.00mm x 14.00mm x 39.30mm) | Rectangular - 6.181 L x 0.551 W x 1.547 H (157.00mm x 14.00mm x 39.30mm) | Rectangular - 6.181 L x 0.551 W x 1.547 H (157.00mm x 14.00mm x 39.30mm) |