PVZ2A103A01R00.pdf
PVZ2A103A01R00.pdf
| Image |  |
| Part Number | PVZ2A102A01R00 | PVZ2A103A01R00 | PVZ2A104A01R00 | PVZ2A105A01R00 | PVZ2A202A01R00 |
| Manufacturer | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. |
| Packaging | Cut Tape (CT) | Cut Tape (CT) | Cut Tape (CT) | Cut Tape (CT) | Cut Tape (CT) |
| Series | PVZ2 | PVZ2 | PVZ2 | PVZ2 | PVZ2 |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Resistance | 10 kOhms | 10 kOhms | 10 kOhms | 10 kOhms | 10 kOhms |
| Power(Watts) | 0.1W, 1/10W | 0.1W, 1/10W | 0.1W, 1/10W | 0.1W, 1/10W | 0.1W, 1/10W |
| Tolerance | ±30% | ±30% | ±30% | ±30% | ±30% |
| TemperatureCoefficient | ±500ppm/°C | ±500ppm/°C | ±500ppm/°C | ±500ppm/°C | ±500ppm/°C |