RID-125-1224.pdf
RID-125-1224.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RID-125-1224.
| Image |  |
| Part Number | RID-125-1224 | RID-125-2448 | RID-125-1205 | RID-125-1248 | RID-125-2405 |
| Packaging | Box | Box | Box | Box | Box |
| Series | RID-125 (125W) | RID-125 (125W) | RID-125 (125W) | RID-125 (125W) | RID-125 (125W) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Enclosed | Enclosed | Enclosed | Enclosed | Enclosed |
| NumberofOutputs | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Voltage-Input | 88 ~ 132 VAC, 176 ~ 264 VAC, 248 ~ 373 VDC | 88 ~ 132 VAC, 176 ~ 264 VAC, 248 ~ 373 VDC | 88 ~ 132 VAC, 176 ~ 264 VAC, 248 ~ 373 VDC | 88 ~ 132 VAC, 176 ~ 264 VAC, 248 ~ 373 VDC | 88 ~ 132 VAC, 176 ~ 264 VAC, 248 ~ 373 VDC |
| Voltage-Output1 | 12V | 12V | 12V | 12V | 12V |
| Voltage-Output2 | 24V | 24V | 24V | 24V | 24V |
| Voltage-Output3 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output4 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output5 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output6 | - | - | - | - | - |
| Current-Output1 | 3.7 A | 3.7 A | 3.7 A | 3.7 A | 3.7 A |
| Current-Output2 | 3.7 A | 3.7 A | 3.7 A | 3.7 A | 3.7 A |
| Current-Output3 | - | - | - | - | - |
| Current-Output4 | - | - | - | - | - |
| Current-Output5 | - | - | - | - | - |
| Current-Output6 | - | - | - | - | - |
| Power(Watts) | 133W | 133W | 133W | 133W | 133W |
| Voltage-Isolation | 3 kV | 3 kV | 3 kV | 3 kV | 3 kV |
| Efficiency | 85% | 85% | 85% | 85% | 85% |