SE24M1TTC.pdf
SE24M1TTC.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SE24M1TTC.
| Image |  |
| Part Number | SE24P1JTC | SE24M1TTC | SE24A2LTC | SE24A3ATC |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | SE24 | SE24 | SE24 | SE24 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active |
| Type | DC Motor | DC Motor | DC Motor | DC Motor |
| Function | Standard | Standard | Standard | Standard |
| MotorType | Brushed | Brushed | Brushed | Brushed |
| Voltage-Rated | 12VDC | 12VDC | 12VDC | 12VDC |
| RPM | 5046 RPM | 5046 RPM | 5046 RPM | 5046 RPM |
| Torque-Rated(oz-in/mNm) | 1.416 / 10 | 1.416 / 10 | 1.416 / 10 | 1.416 / 10 |
| Power-Rated | - | - | - | - |
| EncoderType | - | - | - | - |
| Size/Dimension | Square - 0.945 x 0.945 (24.00mm x 24.00mm) | Square - 0.945 x 0.945 (24.00mm x 24.00mm) | Square - 0.945 x 0.945 (24.00mm x 24.00mm) | Square - 0.945 x 0.945 (24.00mm x 24.00mm) |
| Diameter-Shaft | 0.098 (2.50mm) | 0.098 (2.50mm) | 0.098 (2.50mm) | 0.098 (2.50mm) |
| Length-ShaftandBearing | 0.787 (20.00mm) | 0.787 (20.00mm) | 0.787 (20.00mm) | 0.787 (20.00mm) |
| MountingHoleSpacing | 0.630 (16.00mm) | 0.630 (16.00mm) | 0.630 (16.00mm) | 0.630 (16.00mm) |