SIDMP-SP0730-4R7M.pdf
SIDMP-SP0730-4R7M.pdf
| Image |  |
| Part Number | SIDMP-SP0730-4R7M | SIDMP-SP0730-5R6M | SIDMP-SP0730-100M |
| Manufacturer | Suntsu Electronics, Inc. | Suntsu Electronics, Inc. | Suntsu Electronics, Inc. |
| Package/Case | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | SIDMP-SP0730 | SIDMP-SP0730 | SIDMP-SP0730 |
| ProductStatus | Active | Active | Active |
| Type | Molded | Molded | Molded |
| Material-Core | - | - | - |
| Inductance | 4.7 µH | 4.7 µH | 4.7 µH |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% |
| CurrentRating(Amps) | 5.5 A | 5.5 A | 5.5 A |
| Current-Saturation(Isat) | 9.5A | 9.5A | 9.5A |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded |
| DCResistance(DCR) | 40mOhm Max | 40mOhm Max | 40mOhm Max |
| Q@Freq | - | - | - |
| Frequency-SelfResonant | - | - | - |
| Ratings | - | - | - |
| OperatingTemperature | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |