SRR3818A-150M.pdf
SRR3818A-150M.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SRR3818A-150M.
| Image | |||||
| Part Number | SRR3818A-3R9Y | SRR3818A-100M | SRR3818A-1R0Y | SRR3818A-150M | SRR3818A-2R2Y |
| Manufacturer | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. |
| Package/Case | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard |
| Series | SRR3818A | SRR3818A | SRR3818A | SRR3818A | SRR3818A |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Material-Core | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| Inductance | 15 µH | 15 µH | 15 µH | 15 µH | 15 µH |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| CurrentRating(Amps) | 1.05 A | 1.05 A | 1.05 A | 1.05 A | 1.05 A |
| Current-Saturation(Isat) | 550mA | 550mA | 550mA | 550mA | 550mA |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DCResistance(DCR) | 340mOhm Max | 340mOhm Max | 340mOhm Max | 340mOhm Max | 340mOhm Max |
| Q@Freq | - | - | - | - | - |
| Frequency-SelfResonant | 30MHz | 30MHz | 30MHz | 30MHz | 30MHz |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| InductanceFrequency-Test | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |