Cornell Dubilier Electronics (CDE) TAC106K010P02-F
TAC106K010P02-F
Part No.:
TAC106K010P02-F
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdTAC106K010P02-F.pdf
Description:
CAP TANT 10UF 10% 10V AXIAL
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
10 V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.110 Dia x 0.290 L (2.79mm x 7.37mm)