Cornell Dubilier Electronics (CDE) TAC106K025P05-F
TAC106K025P05-F
Part No.:
TAC106K025P05-F
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdTAC106K025P05-F.pdf
Description:
CAP TANT 10UF 10% 25V AXIAL
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
25 V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.180 Dia x 0.345 L (4.57mm x 8.76mm)