Cornell Dubilier Electronics (CDE) TAC225K050P05-F
TAC225K050P05-F
Part No.:
TAC225K050P05-F
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdTAC225K050P05-F.pdf
Description:
CAP TANT 2.2UF 10% 50V AXIAL
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50 V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.180 Dia x 0.345 L (4.57mm x 8.76mm)