Cornell Dubilier Electronics (CDE) TAC474K035P01
TAC474K035P01
Part No.:
TAC474K035P01
Manufacturer:
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
Axial
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdTAC474K035P01.pdf
Description:
CAP TANT 0.47UF 10% 35V AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
TAC
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
35 V
Type:
Molded
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.095 Dia x 0.260 L (2.41mm x 6.60mm)