Cornell Dubilier Electronics (CDE) TAC474K035P01-F
TAC474K035P01-F
Part No.:
TAC474K035P01-F
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdTAC474K035P01-F.pdf
Description:
CAP TANT 0.47UF 10% 35V AXIAL
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
35 V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.095 Dia x 0.260 L (2.41mm x 6.60mm)