Cornell Dubilier Electronics (CDE) TAC475K035P05
TAC475K035P05
Part No.:
TAC475K035P05
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdTAC475K035P05.pdf
Description:
CAP TANT 4.7UF 10% 35V AXIAL
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
35 V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.180 Dia x 0.345 L (4.57mm x 8.76mm)