Cornell Dubilier Electronics (CDE) TAC475K050P06-F
TAC475K050P06-F
Part No.:
TAC475K050P06-F
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdTAC475K050P06-F.pdf
Description:
CAP TANT 4.7UF 10% 50V AXIAL
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50 V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.180 Dia x 0.420 L (4.57mm x 10.67mm)