Cornell Dubilier Electronics (CDE) TAC685K035P06
TAC685K035P06
Part No.:
TAC685K035P06
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdTAC685K035P06.pdf
Description:
CAP TANT 6.8UF 10% 35V AXIAL
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
35 V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.180 Dia x 0.420 L (4.57mm x 10.67mm)