Cornell Dubilier Electronics (CDE) THF106K035P1F-F
THF106K035P1F-F
Part No.:
THF106K035P1F-F
Manufacturer:
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
Axial
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdTHF106K035P1F-F.pdf
Description:
CAP TANT 10UF 10% 35V AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Bulk
Series:
THF
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
35 V
Type:
Hermetically Sealed
ESR(EquivalentSeriesResistance):
161mOhm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.289 Dia x 0.686 L (7.34mm x 17.42mm)
Height-Seated(Max):
LeadSpacing:
ManufacturerSizeCode:
F
Ratings:
Features:
General Purpose
Category:
Tantalum Capacitors
Datasheet:
1. How to order THF106K035P1F-F on Honch E-technology Co.,Ltd?
3. Are the THF106K035P1F-F price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of THF106K035P1F-F?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image THF106K035P1F-F THF107K010P1F-F THF107K020P1G THF107K020P1G-F THF127K010P1F-F
Part Number THF106K035P1F-F THF107K010P1F-F THF107K020P1G THF107K020P1G-F THF127K010P1F-F
Package/Case Axial Axial Axial Axial Axial
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series THF THF THF THF THF
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Capacitance 10 µF 10 µF 10 µF 10 µF 10 µF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Voltage-Rated 35 V 35 V 35 V 35 V 35 V
ESR(EquivalentSeriesResistance) 161mOhm 161mOhm 161mOhm 161mOhm 161mOhm
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp - - - - -
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 0.289 Dia x 0.686 L (7.34mm x 17.42mm) 0.289 Dia x 0.686 L (7.34mm x 17.42mm) 0.289 Dia x 0.686 L (7.34mm x 17.42mm) 0.289 Dia x 0.686 L (7.34mm x 17.42mm) 0.289 Dia x 0.686 L (7.34mm x 17.42mm)