Cornell Dubilier Electronics (CDE) THF226K050P1G-F
THF226K050P1G-F
Part No.:
THF226K050P1G-F
Manufacturer:
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
Axial
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdTHF226K050P1G-F.pdf
Description:
CAP TANT 22UF 10% 50V AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Bulk
Series:
THF
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50 V
Type:
Hermetically Sealed
ESR(EquivalentSeriesResistance):
160mOhm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.351 Dia x 0.786 L (8.92mm x 19.96mm)