Cornell Dubilier Electronics (CDE) THF227K010P1G
THF227K010P1G
Part No.:
THF227K010P1G
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdTHF227K010P1G.pdf
Description:
CAP TANT 220UF 10% 10V AXIAL
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
55mOhm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.351 Dia x 0.786 L (8.92mm x 19.96mm)