XP Power VEH90PS24
VEH90PS24
Part No.:
VEH90PS24
Manufacturer:
XP Power
Category:
AC DC Desktop, Wall Adapters
Package:
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdVEH90PS24.pdf
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 90W
Packaging:
Box
Series:
VEH90 (90W)
ProductStatus:
Obsolete
RegionUtilized:
International
Form:
Desktop (Class I)
InputType:
Cord (Sold Separately)
Voltage-Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage-Output:
24V
Current-Output(Max):
3.75A
Power(Watts):
90 W
NoLoadPowerConsumption:
500mW (Max)
Polarization:
Applications:
ITE (Commercial)
Efficiency:
Level V
OperatingTemperature:
0°C ~ 60°C
OutputConnector:
Power DIN, 4 Pin
CordLength:
48 (1.22m)
InputConnector:
IEC 320-C6
Features:
Size/Dimension:
5.24 L x 2.28 W x 1.19 H (133.0mm x 58.0mm x 30.3mm)
ApprovalAgency:
Category:
AC DC Desktop, Wall Adapters
Datasheet:
1. How to order VEH90PS24 on Honch E-technology Co.,Ltd?
3. Are the VEH90PS24 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VEH90PS24?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of VEH90PS24.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as VEH90PS24 pin diagram, VEH90PS24 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image VEH90PS12 VEH90PS19 VEH90PS24
Part Number VEH90PS12 VEH90PS19 VEH90PS24
Manufacturer XP Power XP Power XP Power
Packaging Box Box Box
Series VEH90 (90W) VEH90 (90W) VEH90 (90W)
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete
RegionUtilized International International International
Form Desktop (Class I) Desktop (Class I) Desktop (Class I)
InputType Cord (Sold Separately) Cord (Sold Separately) Cord (Sold Separately)
Voltage-Input 90 ~ 264 VAC 90 ~ 264 VAC 90 ~ 264 VAC
Voltage-Output 24V 24V 24V
Current-Output(Max) 3.75A 3.75A 3.75A
Power(Watts) 90 W 90 W 90 W
NoLoadPowerConsumption 500mW (Max) 500mW (Max) 500mW (Max)
Polarization - - -
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Efficiency Level V Level V Level V
OperatingTemperature 0°C ~ 60°C 0°C ~ 60°C 0°C ~ 60°C
OutputConnector Power DIN, 4 Pin Power DIN, 4 Pin Power DIN, 4 Pin
CordLength 48 (1.22m) 48 (1.22m) 48 (1.22m)
InputConnector IEC 320-C6 IEC 320-C6 IEC 320-C6
Features - - -
Size/Dimension 5.24 L x 2.28 W x 1.19 H (133.0mm x 58.0mm x 30.3mm) 5.24 L x 2.28 W x 1.19 H (133.0mm x 58.0mm x 30.3mm) 5.24 L x 2.28 W x 1.19 H (133.0mm x 58.0mm x 30.3mm)