AIMC-0201-3N3S-T.pdf
AIMC-0201-3N3S-T.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC |
| Series | AIMC-0201 | AIMC-0201 | AIMC-0201 | AIMC-0201 | AIMC-0201 |
| Inductance | 3.3 nH | 3.3 nH | 3.3 nH | 3.3 nH | 3.3 nH |
| Tolerance | ±0.3nH | ±0.3nH | ±0.3nH | ±0.3nH | ±0.3nH |
| CurrentRating(Amps) | 200 mA | 200 mA | 200 mA | 200 mA | 200 mA |
| Current-Saturation(Isat) | - | - | - | - | - |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 400mOhm Max | 400mOhm Max | 400mOhm Max | 400mOhm Max | 400mOhm Max |
| Q@Freq | 4 @ 100MHz | 4 @ 100MHz | 4 @ 100MHz | 4 @ 100MHz | 4 @ 100MHz |
| Frequency-SelfResonant | 10GHz | 10GHz | 10GHz | 10GHz | 10GHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 100 MHz | 100 MHz | 100 MHz | 100 MHz | 100 MHz |