XP Power VEH40US18
VEH40US18
Part No.:
VEH40US18
Datasheet:
Honch E-technology Co.,LtdVEH40US18.pdf
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 40W
Series:
VEH40 (40W)
Voltage-Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage-Output:
18V
Current-Output(Max):
2.22A
Power(Watts):
40 W
NoLoadPowerConsumption:
300mW (Max)
OperatingTemperature:
0°C ~ 60°C
OutputConnector:
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Size/Dimension:
4.21 L x 1.85 W x 1.19 H (107.0mm x 47.0mm x 30.1mm)
Datasheet:
1. How to order VEH40US18 on Honch E-technology Co.,Ltd?
3. Are the VEH40US18 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VEH40US18?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of VEH40US18.
7.How to contact us to get technical supports, such as VEH40US18 pin diagram, VEH40US18 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image VEH40US05 VEH40US12 VEH40US15 VEH40US18 VEH40US24
Part Number VEH40US05 VEH40US12 VEH40US15 VEH40US18 VEH40US24
Manufacturer XP Power XP Power XP Power XP Power XP Power
Packaging Box Box Box Box Box
Series VEH40 (40W) VEH40 (40W) VEH40 (40W) VEH40 (40W) VEH40 (40W)
Voltage-Input 90 ~ 264 VAC 90 ~ 264 VAC 90 ~ 264 VAC 90 ~ 264 VAC 90 ~ 264 VAC
Voltage-Output 18V 18V 18V 18V 18V
Current-Output(Max) 2.22A 2.22A 2.22A 2.22A 2.22A
Power(Watts) 40 W 40 W 40 W 40 W 40 W
NoLoadPowerConsumption 300mW (Max) 300mW (Max) 300mW (Max) 300mW (Max) 300mW (Max)
OperatingTemperature 0°C ~ 60°C 0°C ~ 60°C 0°C ~ 60°C 0°C ~ 60°C 0°C ~ 60°C
OutputConnector Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Features - - - - -
Size/Dimension 4.21 L x 1.85 W x 1.19 H (107.0mm x 47.0mm x 30.1mm) 4.21 L x 1.85 W x 1.19 H (107.0mm x 47.0mm x 30.1mm) 4.21 L x 1.85 W x 1.19 H (107.0mm x 47.0mm x 30.1mm) 4.21 L x 1.85 W x 1.19 H (107.0mm x 47.0mm x 30.1mm) 4.21 L x 1.85 W x 1.19 H (107.0mm x 47.0mm x 30.1mm)